رفیق فرهاد (حیدر) فرهادی

رفیق فرهاد (حیدر) فرهادیباری فرهاد رفت و قصه شيرين او بماند!
«سیاوش کسرایی »

رفيق حيدر در منطقه خوزستان در (سربندر ) و در یک خانواده فرهنگی تولد يافت. از سنين نوجوانی به فعاليت سياسی روی آورد و در سن ۱۶ سالگی به «جرم» هواداری از سازمان کارگران انقلابی ايران _ (راه کارگر) به زندان افتاد. از سال ۶۰ تا ۶۵ يعنی پنج سال از بهترين سالهای عمر خود را در زندانهای جمهوری اسلامی گذراند.

فرهاد در زندان عليرغم سن کم ، از چهره های پر روحيه و مقاوم زندان بشمار می رفت که هميشه مورد توجه و احترام همبندان خود بود. رفيق حيدر پس از رهايی از زندان رژيم اسلامی نيز همچنان روابط خود را با همبندان سابق خويش حفظ کرد و به فعاليت پرداخت و با توجه به تعقيب و آزار پليس امنيتی، تبعيد ناگزير بر او به مانند خيل کسان دیگر تحميل گرديد و به منطقه بلوچستان (پاکستان) رفت و در کنار دیگر رفقای سازمان ما در منطقه، چهره پيکارگر خود را نماياند. در امر سازمانگری و دفاع از حق پناهندگی، توانايی بيشماری از خود نشان داد و محبوبيت توده ای يافت. سالها بعد به اروپا رسيد و سنگ بنای واحد سازمانی را در نروژ به همراه ديگر ياران ما پايه ريخت و از چهره های فعال سياسی شهر بشمار می رفت.
رفيق حيدر در سازماندهی اکثر حرکتهای اعتراضی عليه رژيم اسلامی ايران، نقش فعال داشته و داوطلبانه سخت ترين بخش از مسئوليتها را بعهده می گرفت. او همواره برای پذيرش ماموريتهای سازمانی از خود گذشتگی بيمانندی بروز می داد. ماموريتهای چند گانه رفيق حيدر (کاک بيژن) در کنار ياران صدای کارگر در چند دوره، چهره وی را در بين فعالين کرد نماياند. ياران زیادی خاطرات فراموش نشدنی کاک بيژن را در کردستان عراق همواره بر زبان می رانند!

باری! جان جوان رفيق حيدر در ۳۹ سالگی دستخوش سختی ها و گذر رنج های بيشماری گرديد که از موجوديت نظام ضد تاريخی جمهوری اسلامی ايران، متوجه زندگی همه تبعيديان بنوعی می گردد. او همانگونه که در زندگی اش انسانی آرمان خواه و مصمم می نمود بر آن شد در برابر رويدادهای زندگی شخصی اش به عمرش پايان بخشد. متاسفانه هيچکدام از ما نتوانستيم براين تصميم وی فائق آييم !!

او امروز در ميان مانيست. سازمان ما يکی از ياران جسور و پرتلاش خودرا ازدست داده است. ما ياد فداکاری ها، مهربانی ها و عاطفه پرمهر فرهاد (حيدر) عزيز را در خاطره مان هميشه خواهيم داشت

Advertisements

پاسخ

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s