رفیق بهرام طاهرپور گل سفیدی

رفیق بهرام طاهرپور گل سفیدیرفیق بهرام طاهرپور گل سفیدی ( بهمن) در سال 1338 در گل سفید، یکی از دهکده های گیلان متولد شد. دوران تحصیلات ابتدائی را در این ده و دورۀ راهنمائی و دبیرستان را در شهر رودسر گذرانید. در طول دوران دبیرستان، تحت تأثیر برخی از آشنایان و دوستان به مبارزه علیه رژیم دیکتاتوری شاه روی می آورد و در محافل هوادار سازمان فدایی به فعالیت پرداخت. با شروع مبارزات توده ای سال 57 او فعالانه در این مبارزه و در قیام بهمن ماه شرکت کرد. پس از قیام او به عنوان یکی از فعالین فدایی در شهر رودسر و اطراف آن در تمام مبارزاتی که علیه ضد انقلاب حاکم بر ایران بود، شرکت داشت.

به خاطر شخصیت دوست داشتنی و انسانی اش و پشتکار و پیگیریش در مبارزه علیه هرگونه بی عدالتی، محبوب خانواده، فامیل، دوستان و مردم شهر و روستایش بود. این محبوبیت باعث گشت که بسیاری از اطرافیان، تحت تآثیر شخصیت بهرام به مبارزه و هواداری از فدائی جلب شوند. در مقطع انشعاب سازمان فدائی، به اقلیت این سازمان پیوست و برای نجات فریب خوردگان اردوی ضد انقلاب، که اکنون تحت نام «اکثریت» فعالیت می کردند، تلاش شبانه روزی ای را آغاز کرد. در این تلاش پیگیرانه بود که بسیاری از نیروهای فدائی محلی به اقلیت پیوستند. بهرام در این هنگام به عنوان یکی از مسئولین این سازمان در منطقه فعالیت می کرد.
پس از سرکوب خونین سال 60، یک بار دستگیر شد، ولی با زیرکی و هوشیاری تمام توانست مزدوران را خام ساخته و پس از چند ماه آزاد شود. آزادی از زندان، اما آغاز دورۀ تازه ای در زندگی بهرام بود. رفیق بلافاصله پس از آزادی از زندان مخفی شد و به تهران آمد و در یکی از کارگاه های صنعتی مشغول کار شد. کار با کارگران و تجارب تازه ای که از این راه به دست آورد، هرچه بیشتر در صیقل دادن اندیشۀ سیاسی او مؤثر افتاد. تا سال 1363 رفیق بهرام به عنوان یکی از مسئولین سازمان فدائی اقلیت با این سازمان همکاری می کرد. این دورۀ فعالیت او مستقیماً تحت هدایت رفیق شهید بابک (محمود محمودی) بود.
در این سال رفیق بهمن با رفیق شهید رحیم حسین پور آشنا شد. تحت تأثیر او و یک مبارزۀ فعال و فشرده، بهمن و گروهی از رفقایش در اوائل سال 63 به سازمان ما پیوستند. از آن زمان تا لحظۀ دستگیری، وفادارانه و فعال در سازماندهی و هدایت روابطش کوشید. به خاطر انضباط و پشتکار فوق العاده اش در کار تشکیلاتی و به خاطر خصلت های انسانی و انقلابی اش، به عضویت سازمان ما درآمد. و به سرعت رشد کرد و به عنوان یکی از مسئولین قابل اتکاء سازمان شناخته شد.
پس از نزدیک به ده سال فعالیت انقلابی، در مهر ماه 1365 به همراه رفیق شهید رحیم حسین پور رودسری و چندین تن دیگر از کادرها و اعضای سازمان ما دستگیر شد. در اسارت و در آخرین رزم انقلابیش نیز دلیرانه جنگید و از آرمان ها و هدف های انقلابیش به دفاع برخاست و اسرار سازمانی اش را حفظ نمود. به دلیل رازداری و مقاومت دلیرانۀ رفقایش به هفت سال زندان محکوم شد. محکومیتش به هفت سال زندان، اما مانع از ادامۀ مبارزه اش در زندان نگشت. طبعاً ادامۀ این نبرد دلیرانه نمی توانست بدون مجازات بماند و جلادان حکومت اسلامی را به انتقام واندارد. به همین لحاظ بود که پس از دو سال شکنجه و آزار و زندان، رفیق بهرام طاهر پور گل سفیدی، به همراه رفیق رحیم حسین پور و چندین تن دیگر از رفقای هم رزمش در آبان ماه 67 در مقابل جوخۀ آتش جلادان رژیم قرار گرفت و به شهادت رسید. با شهادت او سازمان ما، یکی از اعضای فعال و خستگی ناپذیرش را از دست داد. کسی را که در زندگی و در مرگ مظهر وفاداری به مردم و تسلیم ناپذیری در مقابل دشمنان مردم بود. یادش را با ادامۀ راهش گرامی می داریم.

Advertisements

پاسخ

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s