رفیق وحید اعتضادی دیلمی

رفیق وحید اعتضادی دیلمیرفیق وحید اعتضادی دیلمی – که در سازمان ما با نام امیر شناخته می شد- در سال 1339 در یک خانواده متوسط به دنیا آمد. دورۀ دبیرستان را در تهران به پایان رسانید و سپس وارد دانشگاه پلی تکنیک تهران شد. او که از نوجوانی با فرهنگ و تربیت سیاسی آشنا شده بود و استعدادهای بسیار برای رشد و شکوفائی توان مبارزاتی خود داشت، با اوج گیری مبارزات مردم علیه دیکتاتوری و نابرابری، فعالانه در این مبارزات شرکت کرد و با تمام توان خود در قیام شکوهمند 22 بهمن همراه توده ها بود.

او از آغاز تأسیس «راه کارگر» و تحت تأثیر رابطه اش با رفیق جبرئیل هاشمی آذر به سازمان ما پیوست. در تمام دوران فعالیت سازمانی اش همواره در ردیف رفقای فعال، پرشور و مبارز قرار داشت. او جسور، صادق، صمیمی و بسیار فروتن بود. بعد از ضد انقلاب فرهنگی رژیم و بسته شدن دانشگاه ها، رفیق وحید به افشای ماهیت ارتجاعی و ضد خلقی رژیم اسلامی و تبلیغ آرمان سوسیالیسم برای توده ها، ادامه داد.

در دوران بعد از 30 خرداد 60 که رژیم فقهای بربر، سرکوب سازمان یافتۀ آخرین سنگرهای دمکراسی را آغاز کرد، رفیق وحید بدون هیچ گونه تزلزلی به مبارزۀ انقلابی خود ادامه داد. این انسان پرشور و کمونیست فداکار، در راه آرمان های طبقۀ کارگر، از نثار جان خود نیز باک نداشت. او در تاریخ 2 مرداد 60، هنگامی که برای اجرای یک قرار رفته بود،توسط یک مزدور حزب اللهی شناسائی و دستگیر شد. او که در برابر رفقای خود متواضع و افتاده بود، با غرور و گردن فرازی پهلوانانه ای در برابر دشمن زبون ایستاد، تا شکست ناپذیری سوسیالیسم را در برابر چشمان خون گرفتۀ پاسداران نظم بردگی، به نمایش بگذارد. رفیق وحید پس از چهار ماه تحمل شکنجه های وحشیانۀ دژخیمان رژیم اسلامی و با حفظ تمام اطلاعات و اسرار سازمانی اش، در سحرگاه چهارم آذرماه 1360 با قامتی افراشته در برابر جوخۀ آتش ایستاد، ابراهیم وار از آتش گذشت و بر گلباران شقایق های سرخ قلبش نشست.

پاسخ

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s