ياد و خاطره رفيق «وحيد (رضا) احمدی نژاد» گرامی باد

20150923_212423با تاسف عميق مطلع شديم که رفيق وحيد از فعالين قديمی و پيشمرگان سازمان در دوره فعاليت کميته کردستان سازمان ما، در کشور کانادا چشم از جھان فرو بست. رفيق وحيد در نوجوانی در کياکلايه (شھرستان لنگرود) به ھمراه يارانی چند به سازمان ما پيوست. او مبلغی توانا در افشای رژيم جمھوری اسلامی و نيز نيروی ھای مدافع رژيم در محل زندگی وفعاليت خود بود. ھنگامی که در روستای کياکلایه در ميان جوانان ظاھر می شد، مدافعان رژيم که تاب مقابله با استدلال ھای محکم او را نداشتند ناچار به ترک ميدان می شدند.

ر. وحيد به ھمراه رفيق رضا منصورکنفی (کاک حميد) برای ادامه فعاليت ھای خود خدمت سربازي را ترک کردند. شور و شوق انقلابی و خوی مبارزه جوئی آنان را بر آن داشت که برای ادامه پيکار به صفوف پيشمرگان کميته کردستان به پيوندد. رفيق منصور کنفی (کاک حميد) که از پيشمرگان رزمنده و پرشور سازمان بود و در عمليات بسياری شرکت کرده بود در بامداد سی و یکه مردادماه سال ششصت و یک طی يک عمليات کارگذاری مين ضد نفر، در اثر انفجاری نابھنگام، به شھادت رسيد.

رفيق وحيد در اوائل فعاليت خود در صفوف پيشمرگان سازمان در بھار سال ١٣۶١ در دامنه يکی از کوه ھای جنوب سنندج مورد حمله ھليکوپترھای رژيم جمھوری اسلامی قرار گرفت که به سوی پيشمرگان راکت شليک کردند. انفجار در نزديکی محل استقرار رفیق وحيد موجب شد که قطعات ترکش وارد کمر و پشت او شده و رفيق وحيد را به شدت مجروح سازد. او به بيمارستان اتحاديه ميھنی انتقال يافته و مورد عمل جراحی قرار گرفت. اما خارج ساختن قطعات ترکش از بدن او با يک عمل جراحی ممکن نبود. عليرغم معالجات بعدی پيکر او ھمواره قطعات ترکش را با خود حمل می کرد.

دوره بعدی زندگی ر. وحيد، دوران تبعيد او در آلمان، ازدواج و سپس مھاجرت به کشور کانادا بود. متاسفانه او در زندگی خانوادگی با ناکامی و ناملايمات متعدد مواجه شد. امری که پيکر بيمار و رنجور او را که بيماری مزمن قلبی هم به آن اضافه شده بود سخت در تنگنا قرار داده بود. اگر چه رفیق وحيد مدت ھا فعاليت سازمانی متشکل نداشت، اما اعتقاد به ضرورت پيکار عليه سرمايه داری برای دورنمای رھائی سوسياليستی تا به آخر ھمراه او بود.

14 (1)

toranto23

aide

رفقای سازمان ما در کانادا در مراسم تدفين رفيق وحيد شرکت کرده و رفیق عيدی نعمتی در قدردانی از زندگی مبارزاتی این رفیق سخن گفت. سازمان ما درگذشت رفيق وحيد را به يکايک اعضاء خانواده، به فرزندان و ھمسرش و ھمه رفقای ھم رزم تسليت می گويد.

ياد و خاطره رفيق وحيد ھمواره با ما خواھد بود.

پاسخ

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s