رفیق عمر محمدی (کاوه) چشم از جهان فرو بست!

اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

1

رفیق عمر محمدی (کاوه) عضو با سابقه سازمان ما در روز پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ ( ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۷) بر اثر مرگ ناگهانی، زندگی را وداع گفت.

 

رفیق عمر در ۱۳ آذر ۱۳۳۱ در شهر سنندج دیده بر جهان گشود. از اوائل جوانی فعالیت انقلابی خود علیه رژیم شاهنشاهی را با پخش اعلامیه در سطح شهر سنندج آغاز کرد. در دوره انقلاب به سازمان چریک های فدائی خلق ایران پیوست. از فعالان شوراهای شهر سنندج بود که با تمام قوا در جنگ ۲۶ روزه سنندج درسال ۱۳۵۹ برای دفاع از شهر دربرابر هجوم قوای سرکوبگر رژیم جمهوری اسلامی شرکت کرد. وی در سال ۱۳۶۰ به سازمان ما، سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر) پیوست.

رفیق عمر پس از شناسائی و پیگرد توسط دستگاه های سرکوب رژیم جمهوری اسلامی، ناچار به ترک ایران شد و بلافاصله روابط خود را با سازمان برای ادامه فعالیت تشکیلاتی برقرار کرد. او علاقه ویژه ای به دفاع از حقوق کارگران داشت و به طور خستگی ناپذیر تلاش می کرد در همه فعالیت های مربوط به دفاع از حقوق کارگران شرکت کند. رفیق چهره شناخته شده ای در شهر برلین بود و در طول زندگی اش در این شهر، از زمره فعالان شرکت کننده در گردهم آئی ها و اعتراضات فعالان شهر علیه رژیم جمهوری بود. مواضع تند و افشاگرانه او علیه رژیم جمهوری اسلامی در شبکه های اجتماعی، موجب می شد که بارها توسط عوامل رژیم جمهوری اسلامی مورد تهدید قرار گیرد.

عمر محمدی رفیقی با اعتقاد عمیق به آرمان کمونیستی و متعهد به فعالیت تشکیلاتی بود. او به طور منظم در کنگره های سازمانی شرکت کرده و به طور فعال در مباحثات اظهار نظر می کرد و با همه امکانات خود از فعالیت های سازمانی حمایت می کرد. در لحظات حساس و سرنوشت ساز برای آینده و سمت گیری سازمان، تصمیم و انتخاب او بی ابهام و روشن بود: سوسیالیسم . ما عمیقاً از دست دادن نابهنگام رفیقی که در طول چند دهه درهمۀ فراز و فرود های مبارزاتی، سازمان را همراهی کرده است، متاسفیم و از دست دادن او را به همسر، فرزندان، همه رفقای سازمان و فعالان چپ و آزادیخواه تسلیت می گوئیم.

زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیسم
هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر)
جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶ برابر با ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۷

پاسخ

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s